Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  21.12.2022

Listy do Redakcji: Emeryci z UMCS bez bonów na święta

Udostępnij

Emeryci z UMCS zaniepokojeni, że w tym roku nie otrzymali przedświątecznych bonów. Pojawiła się plotka, że bony zamiast emerytom… przekazano na pomoc Ukrainie.

Dostaliśmy pismo sygnowane „Emeryci UMCS”. Zostaliśmy w nim poproszeni o przyjrzenie się dystrybucji talonów świątecznych z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. – Rokrocznie na rozpoczęcie roku akademickiego dostawaliśmy talony – czytamy w piśmie. A tu listopad i talonów nie ma. Co więcej emeryci UMCS obawiają się, że środki z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych trafią nie do nich a na pomoc Ukrainie. – Bardzo prosimy Fundację Wolności o zajęcie się naszą prośbą – kończą autorzy pisma.

O wyjaśnienie sprawy zwróciłem się do Dyrektor Centrum Prasowego UMCS. Nie potwierdziły się informacje, że bony mają być przekazane osobom nieuprawnionym, np. na pomoc Ukrainie. Prawo nie dopuszcza innej możliwości wydania ZFŚS, jak dla obecnych i emerytowanych pracowników danego zakładu pracy.

Przyczyną opóźnienia była rezygnacja z realizacji zamówienia przez wyłonionego pod koniec września dostawcę bonów. Operator prosił o skrócenie terminu płatności, a nawet przedpłatę, powołując się na wysoką inflację. Prosił też o doprecyzowanie jednego z punktów umowy, wedle którego mogła mu grozić kara do 5% zamówienia gdyby jeden z akceptantów (sklep) odmówił przyjęcia bonów. Uniwersytet nie zgodził się na przedpłatę czy na zastąpienie papierowych talonów na elektroniczne karty przedpłacone.

Konsekwencją tych negocjacji i wyjaśnień, było unieważnienie postępowania przetargowego i ogłoszenie go od nowa. Tym razem ze szczęśliwym finałem. Drugie postępowanie przetargowe zakończyło się 7 listopada. Ponownie wpłynęła jedna oferta na kwotę 890.000 zł, którą złożyła firma Sodexo Benefits and Rewards Services Polska Sp. z o.o.

Talony na święta z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych zostały już przekazane emerytom i rencistom. Opóźnienie w ich dystrybucji wynikało z konieczności ponownego ogłoszenia postępowania przetargowego na dostawę talonów towarowych (pierwsze postępowanie zostało unieważnione) – mówi Dyrektor Centrum Prasowego UMCS Anety Adamskiej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *