Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  24.11.2022

Listy do Fundacji: Suche drzewo na ulicy Boryny 5/7

Udostępnij

Otrzymaliśmy prośbę o zainteresowanie się uschniętym świerkiem, który zagrażał posesjom przy ulicy Boryny na Węglinie Północnym. Drzewo do usunięcia zostało przez Czytelniczkę Jawnego Lublina zgłoszone do odpowiednich organów już kilka miesięcy temu.

Drzewo do wycinki

Czytelniczka, jak pisze o sobie: „aktywna seniorka w wieku 70+„, zgłosiła do usunięcia z pasa drogowego ulicy Boryny starego, wielkiego świerka. Powiadomiony został zarówno Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, jak również Miejski Architekt Zieleni. Drzewo uschło i zostało zakwalifikowane do wycięcia.

24 listopada, godzina 12:00, świerk stoi.

W odczuciu seniorki urzędnicy przeciągają sprawę, czekając, aż pogoda rozwiąże sytuację. „Kogo nie boli, temu powoli” – podsumowuje całą sytuację nasza czytelniczka.

Nemo iudex in causa sua

Informujemy, że procedura administracyjna nie dopuszcza sytuacji kiedy urząd opiniuje swoją własną sprawę, dlategoż rozstrzygnięcie przyszłości należącego do miejskiego samorządu świerka zostało oddane w ręce wyższej instancji, czyli do Urzędu Marszałkowskiego.

Uzyskałem informację z Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej, że takie pozwolenie na wycinkę zostało 2 listopada bieżącego roku wydane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, a same prace przy usunięciu drzewa zostaną wykonane do 25 listopada.

Czytelniczce gratuluję pomyślnego załatwienia swojej sprawy, proponując jednocześnie, by zwróciła się do Wydziału Zieleni z prośbą o wykonanie, w miejsce rzeczonego świerka, nowego nasadzenia.

Zobaczymy jeszcze czy obiecany termin, czyli do jutra, zostanie przez urzędników dochowany. Trzymam kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *