Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  16.07.2023

List do redakcji: Co się dzieje z remontem ulicy Figowej?

Udostępnij

Kilkanaście lat temu tę ulicę przejęło miasto. I jak się wydaje, zupełnie o nie zapomniało. Czytelnik prosi o pomoc w sprawie stanu ulicy Figowej na Ponikwodzie.

Figowa to boczna Trześniowskiej i została przez miasto przejęta nie tylko z dobroci serca. Lubelski ratusz miał do niej poważne plany remontowe. Ale zdaniem jednego z Czytelników Jawnego Lublina urzędnicy chyba o tych zamiarach zupełnie zapomnieli. Stan Figowej można określić jednym słowem: fatalny.

Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędy Miasta wyjaśnia, że faktycznie za stan Figowej odpowiada Zarząd Dróg i Mostów, a jako że „jest to droga niewybudowana”, to była „ulepszana kruszywem„.

–  Przyszła ul. Figowa będzie stanowiła część przedłużenia ul. Węglarza, więc docelowo zostanie wybudowana w ramach tej inwestycji – dodaje urzędniczka.

Tak, bo Figowa ma się zmienić wraz z poważną inwestycją na Ponikwodzie. Informacje na ten temat na swoim profilu Facebookowym umieścił prezydent Lublina, Krzysztof Żuk: – Budowa przedłużenia ul. Węglarza i przebudowa ul. Wallenroda to dwie istotne inwestycje drogowe dla Ponikwody i dzielnicy Rury. Mieszkańcy tych części miasta zwracali nam uwagę na potrzebę ich realizacji w czasie spotkań w ramach „Planu Dla Dzielnic”.

Ulica Węglarza – kiedy początek prac

Na przedłużenie ul. Węglarza Lublin otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Trwa obecnie aktualizacja planów i kosztorysów, których finałem ma być ogłoszenie, jeszcze w te wakacje, przetargów na wykonanie prac.

W ramach inwestycji powstanie układ drogowy o łącznej długości ok. 2,6 km. Przedłużona ul. Węglarza, od ul. Walecznych do ul. Trześniowskiej, obejmie dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu i na części jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu o szerokości odpowiednio 3,5 i 3 m. – informuje Góźdź – Projekt zakłada realizację zaplecza dla transportu publicznego, dwustronnych chodników i ścieżek rowerowych, sygnalizacji i oświetlenia drogowego, a także pozostałej infrastruktury drogowej, w tym kanalizacji i sieci.

Ratuszowy plan zakłada, że z końcem 2025 roku nasz Czytelnik powinien już korzystać z wyremontowanej ulicy Figowej.

Na swoim profilu UM chwali się podpisaniem umowy przez prezydenta Szymczyka:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły