3 minuty czytania • 24.09.2024 12:14
Kosmetyka w autobusach. Za kilka dni zmiany w komunikacji miejskiej
Udostępnij
Po sygnałach od pasażerów Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego modyfikuje rozkłady jazdy. Zaczęły obowiązywać raptem 2 września. Zmiany wejdą w życie za kilka dni – 1 października.
Za kilka dni do pasażerów komunikacji miejskiej dołączy rzesza studentów. Rozpocznie się rok akademicki i w autobusach, i trolejbusach może stać się naprawdę tłoczono. Na ten problem zwraca uwagę wiele osób, komentujących w sieci obecny stan transportu w Lublinie, a przecież od kilku tygodni słychać głośne narzekania.
2 września wszedł w życie nowy rozkład jazdy, który tym razem nie był zwykłą, coroczną korektą. To był finalny etap rewolucji komunikacyjnej, jakiej Lublin nie przeżywał od dekad.
Szybko wyszło na jaw, że zmiany wielu pasażerom się nie podobają. Że autobusy nie przyjeżdżają na czas. Że zdarza im się w ogóle nie stawić na przystanku. Że zmiany na liniach nie przypadły do gustu mieszkańcom.
Jak już pisaliśmy, w ciągu kilkunastu dni września Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego otrzymał ok. 300 wniosków dotyczących komunikacji i ponad połowa z nich dotyczyła godzin odjazdów z przystanków. Zarząd zapowiedział nam wtedy, że wprowadzi modyfikacje.
Szybkie zmiany
Wiadomo już jakie zmiany od 1 października, czyli we wtorek za tydzień, zarządza ZDiTM.
Na wniosek członków rady dzielnicy Sławin na trasę linii nr 18 zostanie wysłanych więcej pojazdów przegubowych. To ruch z myślą o uczniach dojeżdżających do szkół. Dodatkowo jeden kurs „osiemnastki” (ten o godzinie 21.06 z przystanku Elizówka – giełda 02) zostanie wydłużony do przystanku Majdan Krasieniński – sklep 03.
Zmiany zajdą także w rozkładzie linii numer 37. – Dostosowujemy rozkład linii nr 37, który po zmianie trasy uległ modyfikacji i wymaga aktualizacji. Poprawiona zostanie także koordynacja rozkładu linii nr 4, 8 i 34, na wspólnych odcinkach. Tym samym dostosujemy rozkład do potrzeb m.in. w zakresie korekty odjazdów i zmiany przydziału taboru – wyliczała kilka dni temu Monika Fisz, rzeczniczka ZDiTM.
Zmiany dla Szerokiego to efekt spotkań z dzielnicowymi radnymi i mieszkańcami. Będzie to „wzmocnienie” częstotliwości kursowania linii nr 32 w porannym szczycie (godz. 6.30 – 8.30).
Pozostałe zmiany, jakie wejdą w życie od października, to już efekt sygnałów bezpośrednio od pasażerów. Będzie więcej kursów linii nr 2 – ma wozić zatrudnionych w firmach na Sławinku i Felinie. W rozkładzie przybędzie kurs o godz. 22.46 z przystanku Zbożowa 02.
Zmiany zajdą także na linii nr 34, która ma być lepiej skoordynowana z autobusami linii nr 4 – przesiadka na ul. Krochmalnej.
Zmiany od 1 października
Dodatkowe kursy
- Linia nr 2 (wniosek pracowników zakładów pracy na Sławinku i Felinie) – uruchomienie kursu o godz. 22:46 z przystanku Zbożowa 02;
- Linia nr 32 (wniosek RD Szerokie) – zwiększenie częstotliwości kursowania w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego (6:30-8:30);
- Linia nr 922 – przywrócenie funkcjonowania kursu o godzinie 6:47 z przystanku Turka-os. Borek 02.
Zmiany godzin kursowania
- Linia nr 4 – w dni powszednie, soboty i dni świąteczne – w celu poprawy koordynacji odjazdów z linią nr 8 (na ul. Poligonowej) i 34 (na ul. Krochmalnej);
- Linia nr 34 – w dni powszednie, soboty i dni świąteczne – w celu poprawy koordynacji odjazdów z linią nr 4 (na ul. Krochmalnej);
- Linia nr 37 – w dni powszednie (w porze szczytów przewozowych godzin odjazdy zbliżone do obowiązujących do sierpnia br.)
Wydłużenie trasy
- Linia nr 18 – w dni powszednie kurs realizowany o godzinie 21:06 z przystanku Elizówka – giełda 02 wydłużony do przystanku Majdan Krasieniński – sklep 03.
Korekty godzin odjazdu
- W dni powszednie – linie nr: 3, 7, 8, 18, 20, 25, 28, 42, 45, 47, 153, 161, 302;
- W soboty – linia nr 13;
- W dni świąteczne – linie nr: 7, 161.
Zmiana przydziału taboru na linii nr 18 – większa liczba kursów realizowana pojazdami wielkopojemnymi.
Coroczna zasłomna dymna z pseudo-zmianami na październik niewarta już rozpisywania. Prawo jazdy na motocykl lub na samochód czas start.
Widzę, że jakaś Urszula dołączyła do zespołu.
Czas zaorać w końcu to gówno i będzie święty spokój. Tyle.
Lepsze by było to
_
Linia 43 – Turystyczna – Mełgiewska – Gospodarcza – Łęczyńska – Wolska – Kunickiego – Abramowicka – Głusk
_
Linia 49 – „Dworzec Lublin” – Rondo Lubelskiego Lipca – Zygmuntowskie – Piłsudskiego – Narutowicza – Głęboka – Kraśnicka – Wojciechowska – Lipniak
_
Linia 56 – Wojciechowska – Kraśnicka – Jana Pawła – Nowy Świat – Kunickiego – Wolska – Droga Męczenników Majdanka – Dekutowskiego – Witosa – Doświadczalna
_
Linia 63 – Koncertowa – Kosmowskiej – Solidarności – Tysiąclecia – Witosa – Krańcowa – Wyzwolenia – Głuska- Głusk
_
Linia 77 – Warszawska – Kraśnicka – Krakowskie Przedmieście – 3 maja – Tysiąclecia – Unii Lubelskiej – Fabryczna – Wolska – „Dworzec Lublin” – Krochmalna – Janowska – Krężnicka – Cienista – Osmolicka – Prawiedniki
_
Linia 87 (pośpieszna). Os. Poręba – „Dworzec Lublin”, „Tysiąclecia”, „Felin”
_
Linia 100 – Choiny, Paderewskiego – Związkowa – Węglarza – Walecznych – Andersa – Lwowska – Unii Lubelskiej – „Dworzec Lublin”
_
Linia 103 – Kraśnicka – Racławickie – Lipowa – Narutowicza – Nadbystrzycka – Janowska – Żeglarska
ProP0nuję rozRyfkę na prezesowanie zetteem-u (ale musiałaby zdać mandat, na który tak „ciężko zapracowała”, no i kto mógłby wtedy zastąpić tą osobowość w roli „negocjatorki” z tebewałem?).
Ma doświadczenie w organizacji tematu przewozów – szefuje bodajże 4 firemkom od wynajmu aut na cele para-taxi.
ZTM, zróbcie wreszcie jedną, istotną i LOGICZNĄ rzecz – rozpiszcie rozkłady jazdy tak, żeby autobusy/trolejbusy zmierzające w tym samym kierunku nie odjeżdżały o tej samej porze! Nie wiem jak ciężki stopień debilizmu stoi za decyzją o ustawianiu pojazdów jadących w tę samą stronę o tej samej minucie? W efekcie, by dostać się na inny koniec miasta trzeba czekać godzinę!
Oddajcie 39 pod Leclerca!! Na kierowców nie mają a chcą kupować jakies autobusy z dwoma przegubami! Haha
@Olin A ZDITM na to: Przecież ma Pan 39 spod Leclerca (na Turystycznej) 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Pezywrocicie linie 13 na przystanek Skrzypcowa!!!O wiele więcej osób z niej w tedy korzystało.
Majo! Modułów nie da się ruszyć bo wierzy w nie jeden człowiek a jest On i jego tok myślenia nie do ruszenia.Trzeba było na Żuka nie głosować.
Dlaczego 13 nie wraca na Szeligowskiego ?Bo kursy przez Elsnera to porażka