Wesprzyj Kontakt

16 minuty czytania  •  29.06.2024

Jeden ma tylko kurnik, inny zarobił ponad 500 tys. zł w szpitalu. Oświadczenia majątkowe radnych sejmiku lubelskiego

Udostępnij

Była dyrektorką agencji rolnej, teraz jest tam specjalistką. Był szefem gabinetu politycznego ministra, teraz pracuje w Akademi Zamojskiej. Sprawdzamy jakie stanowiska potracili politycy prawicy. I analizujemy oświadczenia majątkowe radnych Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Najpierw wybory parlamentarne, potem samorządowe i ostatnio europejskie zmieniły sytuację zawodową wielu lubelskich polityków. Dotyczy to także kilku radnych Sejmiku Województwa Lubelskiego, którzy np. przez przejęcie władzy w kraju przez koalicję KO-Trzecia Droga-Lewica stracili intratne posady. Inni politycy prawicy obejmując mandaty radnych musieli zrezygnować z dyrektorskich stołków. Na lodzie jednak nie zostali.

Już nie dyrektor, ale kierownik

Janusz Bodziacki (PiS) zawsze potrafił się odnaleźć. Gdy w 2018 roku przegrał wybory na burmistrza Lubartowa miał szczęście, że właśnie wtedy PiS przejął władzę w urzędzie marszałkowskim. Bodziacki został dyrektorem – przez kilka lat kierował departamentem środowiska i zasobów naturalnych. Teraz już jednak dyrektorem nie może być, bo w wyborach samorządowych udało mu się zdobyć mandat radnego sejmiku. I tym samym nie zarabia już w UMWL 166,4 tys. zł rocznie.

Bodziacki nie został na lodzie. Tym razem pomocną dłoń wyciągnał do niego starosta lubartowski (władzę w powiecie lubartowskim utrzymali przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości).

Niestety, z przyczyn ustawowych musiałem prosić o urlop dotychczasowego pracodawcę i rzeczywiście zostałem zatrudniony w Starostwie Powiatowym w Lubartowie. Od czwartku, 9 maja, jestem na zastępstwie kierownikiem Promocji i Rozwoju Regionalnego. Otrzymałem propozycję od pana starosty Jana Sławeckiegoprzyznał radny dziennikarzom Wspólnoty 24. Doniesień, jakoby miałby zostać sekretarzem w starostwie powiatowym, nie chciał komentować. Konkurs na stanowsiko kietrownika został rozstrzygnięty 21 maja.

Renata Bielecka. Nowa radna PiS sejmiku województwa lubelskiego, która przez lata pracowała w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Gdy rządy w regionie przejął PiS, Bielecka w 2018 roku została dyrektorką WORD. – Pracuję tu od 20 lat. Wyraziłam chęć objęcia stanowiska dyrektora i złożyłam CV w urzędzie marszałkowskim. Zostałam powołana. Myślę, że w ten sposób została doceniona moja dotychczasowa praca mówiła wówczas.

Jednak WORD podlega pod Urząd Marszałkowski i stanowisko dyrektora koliduje z pełnieniem mandatu radnego. Dlatego Renata Bielecka nie kieruje już tą instytucją. Ale okazuje się, że nadal jest z nią mocno związana. Z jej najnowszego oświadczenia majątkowego radnej wynika, że jest kierownikiem sekretariatu Wojewódzkiej Rady BRD. To gremium, które zajmuje się problemami bezpieczeństwa na drogach. Może składać propozycje prawne, prowadzić działania edukacyjne, zatwierdza wydatki WORD-ów. Przewodniczącym rady jest sam marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS).

Z zarządu do wodociągów

Na zmianie władzy stracił też radny PiS Ryszard Szczygieł. Gdy jego partia rządziła krajem to posad miał kilka. W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim był doradcą wojewody. Był też specjalistą ds. informacji i promocji w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Lublinie. I jeszcze pracę w Zarządzie Dróg Powiatowych w Łukowie oraz miejsce w radzie nadzorczej firmy Remzap – spółki z grupy puławskich Azotów. Teraz radnemu została tylko urzędnicza posada w Łukowie. (zarobki z oświadczenia majątkowego publikujemy pooniżej)

Wicemarszałkami nie są już Michał Mulawa i Zbigniew Wojciechowski. Ten pierwszy nie ma na razie nowej posady. Ten drugi wylądował w Kraśniku. Jako członek rady nadzorczej został skierowany do pracy na stanowisku prezesa Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Z ministerstwa do Zamościa

Tak wyliczać można jeszcze długo. Radnym został też Radosław Brzózka (PiS). Obecnie jest zatrudniony w Akademii Zamojskiej na stanowisku starszego specjalisty ds. badań. Jeszcze niedawno, jako prawa ręka Przemysława Czarnka, był szefem jego gabinetu politycznego w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

Zmiany zaszły także w życiu zawodowym Kamili Grzywaczewskiej. Radna PiS nie jest już dyrektorem lubelskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa choć nadal tam pracuje (zgodnie z oświadczeniem majątkowym) jako specjalistka. W KOWR nie ma już także Marka Wojciechowskiego (też PiS), ale ten trafił znacznie lepiej – został wicemarszałkiem województwa lubelskiego.

Ile zarabia dyrektor szpitala

W sejmiku mamy dwóch dyrektorów szpitali. To Piotr Rybak z klubu PiS zarządzający placówką w Puławach oraz Marek Kos, który był dyrektorem szpitala w Sandomierzu. Zrezygnował z tej posady aby zostać wiceministrem zdrowia. Finansowo to mu się nie opłaciło. Marek Kos w resorcie w tym roku zarobił ponad 60 tys. zł. Sporo, ale jako dyrektor szpitala rocznie dostwał ponad pół miliona złotych.

Piotr Rybak otrzymuje znacznie mniej w swoim szpitalu. W tym roku było to ponad 70 tys. zł.

Jak już jesteśmy przy zmianach po stronie koalicji rządzącej, to po jesiennych wyborach radny PiS, Krzysztof Gałaszkiewicz stracił stanowisko dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jego miejsce zajął inny radny – Andrzej Romańczuk z PSL, były starosta włodawski.

Poniżej najnowsze oświadczenia majątkowe radnych Sejmiku Województwa Lubelskiego. Uwzględniliśmy jeszcze Bożenę Lisowską z PO, która właśnie mandat radnej zamieniła na poselski. Zastąpiła w Sejmie wybraną do Parlamentu Europejskiego Martę Wcisło.

Oświadczenia marszałka i członków zarządu województwa w kolejnym artykule.

Oświadczenia majątkowe radnych Sejmiku Województwa Lubelskiego

Mieczysław Ryba, PiS, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 425 tys. złotych i 1,6 tys. dolarów amerykańskich.

Nieruchomości: Dom o pow. 60 mkw. za 150 tys. zł. Posiada także mieszkanie 128 mkw. warte 600 tys. zł. Radny ma także trzy działki warte łącznie 80 tys. zł.

Zarobki: Jako wykładowca KUL – 56,5 tys. zł, inne źródła – 66,8 ty. Zł, dieta radnego – 16 tys. zł.

Mienie ruchome: Mazda 5 z 2008 r., Nissan note z 2006 r.

Zobowiązania: Brak.

Krzysztof Gałaszkiewicz, PiS, wiceprzewodniczący – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 290 tys. zł

Nieruchomości: Dom, gospodarstwo rolne, zabudowania. Wszystko wycenione na 1,5 mln zł.

Zarobki: 148,8 tys. zł jako dyrektor lubelskiego oddziału ARiMR, ale radny został z tego stanowiska już odwołany. 19,1 tys. zł – dieta radnego sejmiku.

Mienie ruchome: Dwa ciągniki rolnicze i dwa samochody. Skoda octavia z 2012 r. i mercedes E220d 4 Matic z 2021 r.

Zobowiązania: Brak

Kamila Grzywaczewska, PiS, wiceprzewodnicząca sejmiku – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 30 tys. zł.

Nieruchomości: Dom o pow. 120 mkw. wyceniony na 400 tys. sł. Radna posiada także mieszkanie 30 mkw za 70 tys. zł oraz gospodarstwo rolne (120 tys. zł) i kolejny dom z działką (łącznie 110 tys. zł).

Zarobki: Z pracy w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa – specjalista 67,9 tys. zł. Program Rodzina 800 plus – 12 tys. zł, dieta radnej 1,3 tys. zł. Zarobki podane za okres styczeń – maj 2024. Plus dochód z gospodarstwa rolnego – 7 tys. zł.

Mienie ruchome: Renault scenic z 2015 roku.

Zobowiązania: Brak.

Jerzy Szwaj, PiS – wiceprzewodniczący sejmiku – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 155 tys. zł, 49,7 tys. zł, 12,5 tys. zł.

Nieruchomości: Dom i trzy działki. Wszystko to warte pond 1,2 mln zł.

Zarobki: Prowadząc przychodnię weterynaryjną miał w 2023 r. 49,5 tys. zł dochodu. Dieta radnego sejmiku – 12,1 tys. zł, jako członek rady nadzorczej WFOŚiGW – 23,8 tys. zł.

Mienie ruchome: Dacia duster z 2017 roku, Citroen C3 z 2011 r.

Zobowiązania: Brak

Barbara Barszczewska, PiS – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: Brak

Nieruchomości: Dom i działka rekreacyjna warte łącznie 370 tys. złotych

Zarobki: Radna jest właścicielką gabinetu ginekologicznego i medycyny estetyki, ale nie wykazuje z niego dochodu. Deklaruje, że utrzymuje się z diety radnej – 48,3 tys. zł o emerytury – 65,7 tys. zł.

Mienie ruchome: Brak

Zobowiązania: Kredyt na zakup mieszkania zaciągnięty wspólnie z inną osobą. Do spłaty zostało 72,5 tys. zł. Kredyt odnawialny w wysokości 20 tys. złotych.

Renata Bielecka, PiS – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 461,2 tys. złotych, 3 tys. euro.

Nieruchomości: Dom o pow. 240 mkw. o wartości 600 tys zł plus gospodarstwo rolne o charakterze siedliska warte 130 tys. zł.

Zarobki: Jeszcze niedawno była dyrektor WORD w Lublinie gdzie zarobiła 90,4 tys. zł.

Mienie ruchome: Ford kuga z 2022 r. i Toyota yaris z 2024 roku.

Zobowiązania: Kredyt na budowę domu. Zostało do spłaty ponad 79,5 tys. zł.

Janusz Bodziacki, PiS – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 223 tys. zł

Nieruchomości: Dom 114 mkw o wartości 450 tys. zł

Zarobki: Do 7 maja 85,3 tys. zł plus 143 zł z działalności wykonywanej osobiście.

Mienie ruchome: Honda accord z 2010 r. i Toyota yaris z 2009 r.

Zobowiązania: Brak.

Arkadiusz Bratkowski, PSL – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 137,2 tys. zł, 19,5 tys. zł na lokacie, 53,1 tys. zł, 42,2 tys. euro.

Nieruchomości: Dom, mieszkanie, gospodarstwo rolne – wszystko warte ok. 1,6 mln zł.

Zarobki: 3,5 tys. euro emerytury (radny był w przeszłości europosłem), umowa o pracę – 56,3 tys. zł, umowa zlecenie – 8,4 tys. zł, dieta radnego – 14,1 tys. zł, z dzierżawy nieruchomości – 50 tys. zł.

Mienie ruchome: BMW X6 z 2023 roku

Zobowiązania: Brak

Radosław Brzózka, PiS – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 120 tys. zł.

Nieruchomości: Dom o powierzchni 136 mkw. wyceniony na 450 tys. złotych. Radny wylicza także działkę, na której stoi budynek (40 tys. zł) oraz inną działkę o pow. 1 tys. mkw (65 tys. zł).

Zarobki: MEN jako „dodatkowe wynagrodzenie roczne” czyli tzw. „trzynastka” – 11,5 tys. zł. Akademia Zamojska – 35,1 tys. zł, dieta radnego powiatu świdnickiego – 5,8 tys. zł.

Mienie ruchome: Ford S-max z 2014 r.

Zobowiązania: Kredyt hipoteczny, z którego do spłaty zostało 126,1 tys. złotych.

Krzysztof Frejowski, niezrzeszony, Konfederacja – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 107 tys. zł i 3,5 tys. euro oraz akcje firmy CD Projekt za ok. 100 tys. zł. Zarobił na nich ok. 600 złotych.

Nieruchomości: Kurnik warty 55 tys. złotych.

Zarobki: Jako lekarz weterynarii miał 47,1 tys. zł dochodu (zarobki od stycznia do maja)

Mienie ruchome: Brak

Zobowiązania: Pożyczka – do spłaty zostało ok. 38 tys. złotych.

Dariusz Grabczuk, KO – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 3 tys. zł

Nieruchomości: Dom 250 mkw. wyceniony na 550 tys. zł, mieszkanie o pow. 57 mkw warte 395 tys. zł oraz kolejne mieszkanie – 62 mkw. za 390 tys. zł.

Zarobki: Z pracy w szkole jako nauczyciel – 29,3 tys. zł, dieta radnego miasta Chełm – 8,9 tys. zł i dochód z wynajmu – 23,3 tys. zł.

Mienie ruchome: Mazda 5 z 2007 roku.

Zobowiązania: Cztery kredyty, w których do spłaty pozostalo: 57,7 tys. zł, 104,3 tys. zł, 166,2 tys. zł oraz 243,9 tys. zł.

Marek Jóźwik, PiS – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 140 tys. zł

Nieruchomości: Dwa domy i gospodarstwo rolne. Wszystko radny wycenił na 740 tys. złotych.

Zarobki: 4,7 tys. zł dopłat rolniczych, 51,2 tys. zł jako sekretarz w urzędzie miasta w Rykach plus 221 zł z umowy zlecenia.

Mienie ruchome: Nissan Quasqai z 2010 r. i Renault twingo z 2018 roku.

Zobowiązania: Brak.

Marek Kos, PSL – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 499,8 tys. zł

Nieruchomości: Część udziałów we własności domu i kilka działek. Wszystko to warte ponad 120 tys. złotych.

Zarobki: 516,5 tys. zł jako dyrektor szpitala w Sandomierzu. 35,3 tys. zł na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, 3,6 tys. zł na tej uczelni w ramach umowy – zlecenie, 49,3 tys. zł dieta radnego. To wszystko wynagrodzenie w 2023 roku, bo radny osobno podaje te za ten rok.

 • 62 tys. zł – Ministerstwo Zdrowia, gdzie radny jest wiceministrem
 • 5,4 tys. zł – Uniwersytet Medyczny w Lublinie
 • 14,1 tys. zł – dieta radnego sejmiku

Mienie ruchome: Mercedes benz A 150 z 2008 roku i mini cooper z 2022 roku.

Zobowiązania: Brak

Paweł Kurek, Polska 2050 – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 8,8 tys. zł

Nieruchomości: Dom o pow. 180 mkw wyceniony na 500 tys. zł. Plus kilka działek o wartości 335 tys. zł.

Zarobki: 37,8 tys. zł pensji (radny jest nauczycielem w szkole w Kraśniku), 6,9 tys. zł – dieta radnego miejskiego w Kraśniku, 6,4 tys. zł świadczenia rodzinnego i 2 tys. zł z ubezpieczenia.

Mienie ruchome: Mazda CX-5 z 2018 roku i Toyota CHR z 2018 roku.

Zobowiązania: Kredyt odnawialny, z którego do spłaty zostało 14,7 tys. zł.

Anna Kusiak, PiS – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 2,5 tys. zł oraz nieco ponad 23 funtów brytyjskich i 21,9 tys. zł zgromadzone na funduszu.

Nieruchomości: Dom o pow. 233 mkw. wyceniony na 600 tys. zł. Radna posiada także mieszkanie 62,8 mkw za 550 tys. zł oraz ma gospodarstwo rolne warte 450 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć podziemne i naziemne miejsce parkingowe (łącznie 80 tys. zł), komórkę lokatorską (30 tys. zł), garaż (20 tys. zł) i działka, na której znajduje się dom (80 tys. zł).

Zarobki: Jako prezes spółki Lubelskie Dworce zarobiła 58,2 tys. zł. Z najmu – 4,8 tys. zł, z programu Rodzina 800 plus – 3,2 tys. zł, dotacje rolnicze – 13,8 tys. zł, pomoc publiczna z agencji rolnej – 1,5 tys. zł. Radna podaje wszystkie kwoty na dzień 7 maja 2024 roku.

Mienie ruchome: Honda CRV z 2018 r. i siewnik z 2022 roku.

Zobowiązania: Kilka kredytów (171,6 tys zł, 34,5 tys. zł, 44,2 tys. zł, 15 tys. zł, 493,2 tys. zł), pożyczka (48,3 tys. zł) i otwarte linie debetowe (8,7 tys. zł, 1,3 tys. zł, 2,9 tys. zł).

Bożena Lisowska, KO – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: Brak

Nieruchomości: Dom powierzchni 525 mkw wyceniony na 2,5 mln zł. Posiada także siedem działek różnego przeznaczenie. Warte są ponad 2 mln zł.

Zarobki: Radna jest właścicielką firmy Domosystem. Do maja tego roku osiągnęła dochód w wysokości 50,5 tys. złotych. Dieta radnej sejmiku – 19,4 tys. zł, emerytura – 6,5 tys. złotych.

Mienie ruchome: Antyki – 20 tys. zł. Radna w tej rubryce wpisuje także „oszczędności” za 10 tys. złotych.

Zobowiązania: Kredyt mieszkaniowy w wysokości 51,1 tys. franków szwajcarskich.

Michał Mulawa, PiS – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 150 tys. zł

Nieruchomości: Posiada dwa domy i mieszkanie oraz gospodarstwo rolne. Wszystko to warte ok. 1,9 mln złotych.

Zarobki: 6 tys. zł z gospodarstwa rolnego., 190,9 tys. zł jako wicemarszałek województwa, 500 zł – Rada Programowa TVP Lublin, 6,4 tys. zł z programu 800 plus.

Mienie ruchome: Brak

Zobowiązania: 71,3 tys. franków szwajcarskich na zakup mieszkania i 695 tys. zł kredytu hipotecznego.

Iwona Nabożna, KO – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 9,6 tys. zł, 15,6 tys. zł, 51,1 tys. zł – fundusz inwestycyjny, 16,2 – polisa inwestycyjna

Nieruchomości: Mieszkanie 101,8 mkw o wartości 750 tys. złotych plus garaż warty 50 tys. zł.

Zarobki: Z pracy w szkole podstawowej 50,5 tys. zł oraz z umów zleceń łącznie ok. 2,2 tys. zł.

Mienie ruchome: MG-ZS z 2023 r. i nissan micra z 2007 roku.

Zobowiązania: Kredyt hipoteczny – zostało 30,1 tys. zł do spłaty oraz kredyt konsumpcyjny – ok. 44,9 tys. zł.

Andrzej Romańczuk, PSL – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: Polisa na 27 tys. złotych

Nieruchomości: Dom o pow. 52 mkw. warty 30 tys. złotych. Posiada także mieszkanie 48,8 mkw. wycenione na 136 tys. złotych. Radny wykazuje tez gospodarstwo rolne za ok. 1,1 mln złotych. Ma także dwie działki (na jednej stoi dom) i las. Wszystko to warte 345 tys. złotych.

Zarobki: Z gospodarstwa rolnego dochód 233,2 tys. złotych. Do niedawna był starostą włodawskim – dochód 70,4 tys. złotych. Dodatkowo jako radny powiatu otrzymał 5,1 tys. zł. Romańczuk po jesiennych wyborach został dyrektorem lubelskiego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (zastąpił radnego PiS Krzysztofa Gałaszkiewicza) a to kolejne 60 tys. złotych.

Mienie ruchome: Maszyny rolnicze i samochody: Audi Q5 z 2013 r., Subaru forester z 2010 r., i Mini Cooper z 2016 roku.

Zobowiązania: Cztery kredyty (80 tys. zł, 30 tys. zł, 240 tys. zł, 82 tys. zł) i pożyczka od osoby prywatnej – 100 tys. złotych.

Piotr Rybak, PiS – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 581,5 tys. zł, 24 tys. euro, ponad 1 tys. dolarów

Nieruchomości: Dom, dwa mieszkania, gospodarstwo rolne i działka rolna. Wszystko wycenione na ok. 850 tys. zł

Zarobki: 75 tys. zł jako dyrektor szpitala w Puławach plus 5,2 tys. zł z diety radnego.

Mienie ruchome: Toyota z 2018 roku i Mercedes benz w z 2018 roku.

Zobowiązania: Brak

Sławomir Sosnowski, PSL – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 169,4 tys. zł, ponad 1 tys. euro

Nieruchomości: Dom i gospodarstwo rolne. Warte wszystko ok. 2,8 mln zł.

Zarobki: Z gospodarstwa 345 tys. zł dochodu. Dieta radnego sejmiku – 14,4 tys. zł, świadczenie ratownicze – 920 zł, emerytura – niemal 28 tys. złotych.

Mienie ruchome: Spręt rolniczy plus cztery samochody osobowe: mercedesy (2008 i 2022 r.), BMW z 2014 r. i skoda z z 2020 roku.

Zobowiązania: Kredyt ruchomy do wartości 590 tys. zł, kredyt preferencyjny – 74,2 tys. zł, kredyt na zakup ciągnika – 266,5 tys. zł, leasing na samochód – 42,7 tys. zł.

Wojciech Sosnowski, KO – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 35 tys. złotych.

Nieruchomości: Dom powierzchnia 126,5 mkw. za 350 tys. zł. Radny wskazuje także pięć działek o łącznej wartości ok. 400 tys. złotych.

Zarobki: Jako naczelnik gabinetu prezydenta Białej Podlaskiej 71,7 tys. złotych.

Mienie ruchome: Toyota auris z 2016 roku i Hyundai i40 z 2012 r.

Zobowiązania: Dwie pożyczki (12,2 tys. zł i 13,3 tys zł) oraz kredyt 86 tys. złotych.

Lech Sprawka, PiS – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 321 tys. zł.

Nieruchomości: Dom 165 mkw warty 550 tys. zł. Radny ma także mieszkanie 42 mkw za 250 tys. zł oraz działkę, na której stoi dom – 80 tys. zł.

Zarobki: Urząd Wojewódzki – 142,3 tys. zł, emerytura – 35 tys. zł.

Mienie ruchome: Renault talisman z 2017 r., Suzuki S-cross z 2023 r.

Zobowiązania: brak.

Ryszard Szczygieł, PiS – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 53,5 tys. zł i ponad 19 tys. zł w trzecim filarze emerytalnym. Radny wylicza też 11 euro.

Nieruchomości: Dom i trzy mieszkania. Ten pierwszy (mieszkalno – usługowy) wyceniony został 1,9 mln zł. Pozostałe nieruchomości są warte blisko 1 mln zł z czego jedno mieszkań jest w budowie. Radny wylicza jeszcze domek letniskowy za 150 tys. zł oraz cztery działki – 650 tys. złotych.

Zarobki: Rada nadzorcza PKS Łuków – 7,1 tys. zł, Remzap – 9,9 tys. zł. Łącznie radny z umów o pracę zarobił 81,1 tys. zł a z umów cywilno-prawnych 31,9 tys. z. Dieta radnego – 12 tys. zł. Z najmu lokali – 52,7 tys. zł. Program rodzina 800 plus – 6,4 tys. zł.

Mienie ruchome: Łada niva z 2016 roku, Volkswagen touran z 2020 roku.

Zobowiązania: Kredyt hipoteczny na budowę domu. Do spłaty pozostało 46,7 tys. zł. Kredyt gotówkowy – 233,3 tys. zł, kredyt na mieszkanie – 212,8 tys. zł.

Andrzej Ścibior, KO – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 225,5 tys. złotych, 3,1 tys. euro oraz akcje warte 93,4 tys. złotych.

Nieruchomości: Dom o pow. 230 mkw. wyceniony na 650 tys. zł. Radny wykazuje w oświadczeniu także 12 działek i budynek gospodarczy. Wszystko to warte jest 1,5 mln złotych.

Zarobki: Prowadzi działalność gospodarczą, jest właścicielem firmy Volten i realizuje usługi energetyczne. Radny wykazuje z tego tytuły stratę 163,8 tys. zł. Za pracę w komisji sprawdzającej umiejętności elektryków otrzymał 2,5 tys. złotych.

Mienie ruchome: BMW X3 z 2019 roku.

Zobowiązania: Brak

Zbigniew Wojciechowski, PiS – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 150 tys. zł, 145 tys. zł udzielonej pożyczki

Nieruchomości: Dom i „budynek mieszkalny” wycenione na ok. 800 tys. zł. Posiada także gospodarstwo rolne i działkę rolną – łącznie ok. 800 tys. złotych.

Zarobki: Jako wicemarszałek województwa zarobił w 2023 r. 253,9 tys. zł. Obecnie radny pełni obowiązki prezesa  Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Mienie ruchome: Brak

Zobowiązania: Kredyt hipoteczny, z którego do spłaty zostało 345 tys. zł oraz kredyt konsumpcyjny – zostało do spłacenie19,3 tys. zł.

Zofia Woźnica, KO – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 974,5 tys. zł, 57,2 tys. dolarów amerykańskich, 22 tys. euro plus 9,1 tys. zł w funduszu.

Nieruchomości: Dom o pow. 200 mkw. za 350 tys. zł, mieszkanie 56,9 mkw. za 258,5 tys. zł. Radna wylicza także miejsca postojowe, kolejne mieszkanie, komórkę lokatorską czy działkę pod domem i udziały w budynku, w którym znajduje się przychodnia zdrowia i apteka. Wszystko to wycenia na ponad 1,8 mln złotych.

Zarobki: Z prowadzenia przychodni nie wpisuje wynagrodzenia. W oświadczeniu umieszcza za to emeryturę – 3,5 tys. zł oraz dietę radnej – 3,6 tys. zł.

Mienie ruchome: Seat toledo (2001), Suzuki wagon (2004), kia venga (2016 r.), Toyota yaris i aparat USG.

Zobowiązania: Brak.

Grzegorz Wróbel, PiS – oświadczenie majątkowe

Oszczędności: 344 tys. zł

Nieruchomości: Dom o powierzchni 180 mkw warty 590 tys. zł. Mieszkanie 52 mkw warte 240 tys. zł, gospodarstwo rolne wyceniane na 620 tys. zł. Budynek z lokalami usługowymi – 360 tys. zł.

Zarobki: 11,3 tys. zł dochodu z gospodarstwa rolnego oraz dopłaty: 26,8 tys. (bezpośrednie), 308 zł (materiał siewny), ponad 2 tys. zł (zwrot akcyzy za paliwo rolnicze). Jako wiceprezes Zamojskich Zakładów Zbożowych zarobił 92,3 tys. zł. Otrzymał także 24,8 tys. zł jako członek rady nadzorczej LW „Bogdanka” (radny został odwołany w marcu).

Wynajem mieszkania – 4,8 tys. zł, dieta radnego sejmiku – 15,3 tys. zł, Rodzina 800 plus – 3,2 tys. zł.

Mienie ruchome: Audi Q7 z 2007 roku i sprzęt rolniczy.

Zobowiązania: Brak

3 odpowiedzi na “Jeden ma tylko kurnik, inny zarobił ponad 500 tys. zł w szpitalu. Oświadczenia majątkowe radnych sejmiku lubelskiego”

 1. kronikidewelorozwoju pisze:

  Tylko jeden posiada kurnik? Nie chcą „chronić oszczędności”, ynwestując w dewelo-kurniki? Może oni wiedzą lepiej niż lumpen-kamienicznicy, że mrożenie kapitału w kurnikach to kicha, albo może nie chcą, żeby ich asocjacje z dewelo-buraczkami wypłynęły na światło dzienne?
  Są lepsze sposoby – jak np. sprzedawanie cesji – tego chyba nie trzeba wykazywać, zwłaszcza, że zawsze można posłużyć się słupem.
  Ale za to większość ma działeczki – ten towar w razie czego zawsze można opchnąć dewelo-buraczkowi w pakiecie z atrakcyjną wuzetką.

 2. Piotr pisze:

  fajnie być pasożytem społecznym i wpisywać bzdury w oświadczeniach i doić nadal Rzeczpospolitą?

 3. Aaa pisze:

  W zeznaniach wygląda na to, że mocno zanizone są wartości domów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły