Wesprzyj Kontakt

< 1 minuty czytania  •  16.09.2022

Gliniana 27. Lubelscy radni podarowali mieszkanie… policjantom.

Udostępnij

Uchwałą Rady Miasta nr 1210/XL/2022 lubelscy radni zgodzili się podarować Skarbowi Państwa, a konkretnie na rzecz Komendy Wojewódzkiej Policji, mieszkanie na ulicy Glinianej 27. Skąd taka decyzja? I czy słuszna, skoro w mieście brakuje mieszkań komunalnych? Sprawdziliśmy.

Dlaczego Miasto Lublin, wobec szczupłości zasobów mieszkań komunalnych, oddaje na rzecz Skarbu Państwa drugi już w ostatnich trzech latach lokal mieszkalny?

Zgodnie z zapisami Ustawy o Policji od kilkudziesięciu lat przedmiotowe mieszkanie było w dyspozycji Komendy Wojewódzkiej Policji. Resort spraw wewnętrznych wystąpił do Miasta Lublin o uregulowanie spraw własnościowych obu lokali będących w zasobie mieszkaniowym Policji.

Jako że zgodnie z w/w ustawą mieszkania przynależały do wykorzystania przez policjantów, ich oddanie nie uszczupla w żaden sposób puli dostępnych mieszkań komunalnych.

Uchwała Rady Miasta - darowizna mieszkania Gliniana 27 na rzecz KWP

Niestety nie dowiemy się czy darowane lokale będą służyły celom mieszkaniowym pracownikom KWP, świadkom koronnym, czy też jako mieszkanie operacyjne służące tajnym operacjom. Metraż lokalu przy ul. Glinianej to 37,10 m2, co na szaleństwa nie pozwala.

Link do uchwały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły