Wesprzyj Kontakt

2 minuty czytania  •  24.03.2023

Dworzec Metropolitalny – bukmacherzy stawiają na Żuka i Budimex

Udostępnij

Wśród wielu różnych zakładów bukmacherskich, z których większość dotyczy sportu, są również takie nieoczywiste. Dotyczą często polityki, np. kandydatów w wyborach prezydenckich, czy potem ich szans na elekcję. Zdarzają się jednak zakłady na wydarzenia spoza sportu i polityki, np. dotyczące budowy Dworca Metropolitalnego.

STS i Dworzec Metropolitalny

Chciałem zaznaczyć, że opisany tu bukmacher jest legalnie zarejestrowany w Polsce i płaci do budżetu wszelkie konieczne podatki.

Oznacza to, że każdą złotówkę postawioną na zakończenie budowy do połowy maja mnożymy w przypadku wygranej przez 1.3. Taki niski kurs świadczy o tym, że bukmacherzy wierzą w Budimex oraz szczęśliwy finał budowy Dworca.

Znacznie więcej można zarobić gdyby jednak budowa kolejny już raz miała się przeciągnąć. Postawione pieniądze mnoży się przez 3,15. Oczywiście wyższy kurs na niedokończenie budowy w terminie wskazuje, że jest to o wiele mniej prawdopodobna opcja.

Jeszcze podatek

Od legalnych zakładów bukmacherskich w Polsce obowiązuje 12% podatek pobierany od obstawionej kwoty. Czyli w obu powyższych przypadkach wpłacając 100 zł bukmacher potrąci na rzecz Skarbu Państwa 12 zł i pozostałe 88 zł będzie stanowiło wkład zakładu. Czyli mnożąc to przez kurs otrzymamy odpowiednio wygrane: skończą w terminie – 114,40 zł, nie skończą – 277,20 zł.

Żeby skomplikować obraz sytuacji przypomnę, że od wygranych powyżej 2280 zł odliczany jest 10% podatek dochodowy, a po jego uwzględnieniu wygrane przedstawiają się następująco: do 15 maja – około 103 zł, po tej dacie – około 250 zł.

Reasumując, obstawianie dużych kwot na skończenie w terminie Dworca Metropolitalnego jest ryzykowaniem pieniędzy dla hipotetycznego 3% zysku.

Gdyby ktoś z czytelników jednak nie wierzył, że uda się do dokończyć budowę do 15 maja to link jest tu: STS – Budowa Dworca w Lublinie.

Zakład z Glapińskim

Inny nazwijmy to nietypowy zakład jaki znalazłem w STS to Czy NBP wprowadzi do obiegu banknot 1000 zł do 30 czerwca 2028 r.?

Biorąc pod uwagę inflację i podatki, to obstawianie tego zakładu na NIE, z możliwą wygraną za 5 lat mija się z sensem. Ale możliwe, że NBP wyemituje ten banknot wcześniej i zakład da się zrealizować znacznie szybciej…

Kurs na wygraną dziś reprezentacji piłki kopanej z Czechami to 3,2. Większe jest zatem prawdopodobieństwo, że Dworca nie ukończą w terminie niż że Polska wieczorem wygra. Aha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły