Wesprzyj Kontakt

< 1 minuty czytania  •  25.08.2022

Chętnych na hulajnogi coraz więcej

Udostępnij

Kolejny sezon elektrycznych hulajnóg na ulicach Lublina. Choć za wypożyczenie zapłacimy już 60 groszy za minutę to chętnych jest więcej niż przed rokiem. Rekordzista przejechał 30km!

Hulajnogi Bolt są dostępne w Lublinie od maja 2020. Z naszej analizy wynika, że aktualnie w Lublinie rozlokowanych jest około 1000 zielonych hulajnóg. – W mieście, podobnie jak w całym kraju obserwujemy systematyczny wzrost liczby przejazdów – w marcu w skali kraju było to 110% w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku – informuje Bartosz Małecki, manager operacyjny odpowiadający za działalność wypożyczalni hulajnóg Bolt w Lublinie

Według operatora sposoby wykorzystania hulajnóg wszędzie są podobne. Służą głównie podróżom na krótkie odległości. Większość przejazdów odbywa się od poniedziałku do piątku. Im lepsza pogoda tym więcej wypożyczeń. Urządzenia są najczęściej wypożyczane późnym popołudniem: od 15 do 21. Średnia przejechana odległość w tygodniu roboczym wynosi ok. 1,3 km, natomiast w weekendy do 2 km. Rok temu pierwsza wartość wynosiła 1,4km, druga 2,2km.

Są jednak tacy, którzy na hulajnodze potrafią zrobić prawie cały maraton. – Najdłuższy przejazd w tym sezonie miał 30 km – mówi Bartosz Małecki. Rekordzista o ponad 4 km pobił zeszłoroczny rekord. Najczęściej przejazdy kończą się w miejscach rozrywki, na przykład Galeria Vivo, Plac Litewski, Lublin Plaza, Ratusz Miasta Lublin/Brama Krakowska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły