5 minut czytania • 25.05.2026 17:42
Burza wokół studentów z Afryki w Lublinie. Gorączka na prawicy, uczelnie murem za cudzoziemcami
Udostępnij
Zaczął wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak, a potem fala hejtu przelała się przez internet. Prawica krytykuje władze Lublina za rzekome wspieranie osiedlania się studentów z Afryki wraz z rodzinami. Ratusz odpiera atak wspólną konferencją prasową z rektorami lubelskich uczelni. Ci podkreślają, że obecność studentów-obcokrajowców to okazja do rozwoju uczelni i miasta.
A cała afera, która od weekendu przetacza się przez Internet, wzięła się z wypowiedzi… ze stycznia tego roku, a której autorką jest Wiktoria Herun, zastępca dyrektora Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin. Cytat ze słów urzędniczki (Ukrainki – jak podkreślają prawicowi komentatorzy) w minioną sobotę przywołał jeden z nich – Bruno Topola. – W Lublinie liczba Afrykanów gwałtownie rośnie! W mieście jest ich już prawie tylu, co w całej Polsce 10 lat temu! A oto, co ma do powiedzenia Ukrainka (Wiktoria Herun), urzędniczka miejska w Lublinie: „Bardzo się cieszymy, bo z naszych rozmów z nimi wiemy, że czują się tu bezpiecznie – napisał w serwisie X.
Post Brunona Topoli zauważył Krzysztof Bosak, wicemarszałek Sejmu z Konfederacji, który zapytał publicznie:
„Mieszkańcy Lublina, co z Wami jest nie tak, że wybieracie władze, które zasiedlają Wasze piękne miasto cudzoziemcami?
W ślad ze tym dziś rano radny miejski Tomasz Gontarz z opozycyjnego wobec władz Ratusza klubu PiS złożył interpelację. Rozesłał nawet informację prasową na ten temat zatytułowaną: „Studenci zagraniczni przyjeżdżają z żonami i dziećmi, a lubelski Ratusz szuka im mieszkań”.
– Nikt nie zapytał lublinian, czy się na to godzą„ – dodał z wyrzutem. I na dowód owego wsparcia również przytacza wypowiedź wspomnianej Wiktorii Herun ze styczniowego podcastu.”Kiedyś student przyjeżdżał sam. Teraz studenci z takich krajów jak Afryka, India, Bangladesz przyjeżdżają z rodziną. Przyjeżdżają z mężem, z żoną, z dziećmi, więc to już nie tylko chodzi o pomoc w znalezieniu (…) miejsca w akademiku, ale też w ogóle całego mieszkania, wynajęcia„.
Student z zagranicy to skarb dla uczelni i Lublina
Gdy w internecie w najlepsze trwa dyskusja na temat rzekomego wsparcia władz miasta dla studentów z Afryki, dziś po południu Ratusz zaprasza na konferencję prasową. W zapowiedzi czytamy, że obecni będą przedstawiciele lubelskich uczelni. I rzeczywiście ci stawiają się licznie. Ale na początku dyrektor Mariusz Sagan przedstawia kilka liczb:
- W Lublinie jest 60 000 studentów.
- Tych z zagranicy mamy 8 300 ze stu krajów.
- Studentów z Afryki jest około 2000, co stanowi 3,5 proc. ogółu studiujących. 95 proc. z nich po studiach wraca do swoich ojczyzn, część przenosi się do innych krajów UE.
- Studenci-obcokrajowcy zostawiają w Lublinie prawie 480 mln zł rocznie.
– To jest efekt celowej polityki od 15 lat – dodaje dyr. Sagan, podkreślając wpływ tej społeczności na życie – nie tylko gospodarcze. – To jest powód do dumy miasta, bo jesteśmy sytuowani w lidze uczelni ośrodków akademickich, europejskich czy światowych, które mają tak wysokie wskaźniki umiędzynarodowienia – mówi. I podkreśla, że współautorką tego sukcesu jest właśnie Wiktoria Herun, która od 15 lat zajmuje się w Ratuszu sprawami pozyskania studentów zagranicznych do Lublina.
W rundzie wypowiedzi przedstawicieli wyższych uczelni wszyscy właściwie mówią zgodnym głosem. Podkreślają ogromne znaczenie grupy studentów zagranicznych dla funkcjonowania wszystkich lubelskich szkół wyższych. – Dla nas jest to też wielka duma, że studenci różnych narodowości i różnego wyznania – mówię to jako przedstawicielka katolickiej uczelni – mają otwartą drogę do aplikowania, rekrutowania się na lubelskich i ogólnopolskich uczelniach – przyznaje prof. KUL Beata Piskorska, prorektor do spraw studentów i umiędzynarodowienia.
Rektor UMCS prof. Radosław Dobrowolski: – Chcielibyśmy, ażeby Lublin jako miasto otwarte na młodych ludzi z całego świata rozwijał się również w oparciu o to, że jest tu bezpiecznie. Jest tu wielokulturowo, ale jest to przede wszystkim dobre miejsce do studiowania, do pracy i do perspektyw dalszego rozwoju.
Maria Mazur, rektor Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji, prof. WSPA: – Mówimy jednym głosem – mówimy zdecydowanie NIE jeżeli chodzi o język nienawiści, który się pojawia w przestrzeni publicznej. Studenci zagraniczni nie są dodatkiem do naszej społeczności, tylko są jej taką kluczową częścią.
Doc. Henryk Stefanek, kanclerz i prezydent Akademii Wincentego Pola. – Dzięki tym, że studenci do nas w Lublinie w takiej większej ilości zaczęli przyjeżdżać od 2012 roku, udało nam się wybudować piękny gmach Centrum Nauk Medycznych, świetnie wyposażony, na poziomie uczelni zachodnich – mówi. I zaznacza, że wielu studentów z zagranicy to stypendyści ojczystych rządów, którzy zazwyczaj po zakończeniu nauki wracają do swoich domów.

Lublin nie pomaga w „mieszkalnictwie”
Gdy przyszedł czas na pytania, przedstawiciel prawicowej stacji wPolsce24, nawiązując do wypowiedzi Wiktorii Herun, zapytał wiceprezydenta Tomasza Fularę (KO), czy Ratusz organizuje pomoc dla studentów z Bangladeszu czy z Afryki i ile taka pomoc kosztuje.
Wiceprezydent stwierdził, że wypowiedź ta została wyrwana z kontekstu, ale jednocześnie zaznaczył: – Dementuję jakoby miasto Lublin ściągało rodziny i jakby włączało się w proces poszukiwania mieszkań dla całych rodzin i tego typu rzeczy – deklaruje Fulara.
A Maria Mazur z WSPiA dodała, że każda uczelnia ma swoje wypracowane programy wsparcia dla zagranicznych studentów. I odwołała się do prowadzonego przez Ratusz programu Study in Lublin oceniając, że nie ma tam zapisów dotyczących „mieszkalnictwa”.
Nie angażujmy polityki w festiwal
Przy okazji wpisu wspomnianego na początku Burnona Topoli pojawił się filmik reklamujący Africa Day Festival 2026, który w najbliższy weekend odbędzie się w Lublinie. Jednym z jego elementów są plenerowe koncerty i parada na Placu Litewskim. Zapytaliśmy, czy ktoś z występujących na konferencji prasowej weźmie udział w tym wydarzeniu. Rektor UMCS nie odpowiedział wprost, zaznaczając, że uczelnia „instytucjonalnie jest zaangażowana w część kulturalną wydarzenia poprzez udostępnienie przestrzeni akademickich”.
Na Africa Day Festival nie będzie Tomasza Fulary. – Wiem, że kiedyś ten event miał charakter bardzo zamknięty, w dużej mierze hermetyczny dla tego środowiska i z tego co wiem, było bezpiecznie. Zrobimy wszystko, żeby w Lublinie było bezpiecznie i taką mamy nadzieję, że będzie. Mamy tylko prośbę do państwa, żeby nie angażować polityki w tego typu eventy – zakończył.
Ale Ratusz będzie miał na festiwalu swojego przedstawiciela. Krzysztof Stanowski, dyrektor Centrum Współpracy MIędzynarodowej Urzędu Miasta Lublin, jasno zadeklarował: – Każda grupa, która chce – studiując, mieszkając – zorganizować swoje święto w sposób pokojowy, zawsze będzie mile widziana i zawsze jest częścią społeczności miasta. Ja osobiście wybieram się w piątek na otwarcie Africa Day.


Różnorodność to bogactwo. Bez studentów z zagranicy lubelskie uczelnie musiałyby się zamykać!
Mamy kryzys demograficzny i coraz więcej osób wyjeżdżających z Lublina i Lubelszczyzny już po szkole średniej.
Oczywiście że są potrzebni. Nie ma tu obecnie żadnych problemów — chyba że sztucznie wywołanych przez prawicę
Nie licząc pijanych Etiopczyków z Bolta… ale tak to bardzo w porządeczku
Tymczasem komunikat MSZ zarządzanego przez Sikorskiego, kolegę partyjnego Fulary:
„Studenci zagraniczni, których liczba wzrosła w ostatnich latach nawet kilkunastokrotnie, pochodzą zaś w głównej mierze z państw trzecich charakteryzujących się wysokim ryzykiem migracyjnym.”
Same baby prawie się wypowiadają, ale jak za dekadę zacznie się latanie z nożami po ulicach tak jak na zachodzie to pierwsze będą darły m***ę, niech ktoś coś z tym zrobi.
Tolerujemy tylko turystów reszta to inwazja.
Bzdury piszesz. Zamykać to mogłby się kiepskie szkółki, gdzie biorą chętnych jak leci, bo kasa się musi zgadzać, a nie dobre uczelnie na które zawsze jest mnóstwo kandydatów np. Uniwersytet Medyczny. Jak ci mało bogactwa to się przeprowadź do Sztokholmu.
Konfederacja to ta partia, która mówi, że obiady dla dzieci w szkołach nie mogą być bezpłatne, bo nie ma czegoś takiego jak bezpłatne bo to komunizm – a w następnym zdaniu domaga się bezpłatnych parkingów, bo SPP to zamordyzm? Ewidentnie jako mistrzowie logiki wszystko co mówią w sprawie legalnej (nielegalnej zresztą też) migracji trzyma się kupy… kupy śmiechu.
Africa day… ja…
To nie są uczelnie tylko agencje wizowe legalizujące pobyt migrantom z Afryki pod przykrywką szkolnictwa. Jeśli działalność „uczelni” jest skierowana w 80 % do migrantów to powinna być zamknięta, bo żaden podmiot gospodarczy nie ma prawa szkodzić bezpieczeństwu narodowemu i spójności społecznej w celach zarobkowych.
Krzysztofie Bosaku, co z tobą nie tak?
Nie dla islamizacji i afrykanizacji Polski. Lublinianie, co z wami jest nie tak, że zgadzacie się na taką politykę?
Nie rozumiem, dla czego nie importują studentów z Holandii, Norwegii albo np. Hiszpanii? Dla czego akurat z Afryki?? Przecież w krajach Ewropejskich byłoby mnóstwo chętnych do przyjazdu i nauki?
Przecież wiemy, jak to afrykańskie ubogacanie się kończy… wystarczy pojechać do sztokcholmu, lub paryża.
Stop zatrudnieniu Ukraińców i obywateli innych państw w urzędach. Stop. Dość. Jak chcą pracować to nie muszą w instytucjach publicznych. I to nie jest dyskryminacja to jest podstawa państwowości.
a co mają mówić przedstawiciele uczelni?
przecież dla nich to czysta kasa!
dla pieniędzy zrobią wszystko!
uczelnie i urzędnicy grają do jednej bramki więc będą mówić jednogłosem
Zapytajcie zwykłych mieszkańców, co o tym wszystkim sądzą…
Sciągając trzeci świat, multikulti, murzynów,… nasze ośrodki pseudo naukowo-edukacyjne i pseudo samrządowe odnotowują międzynarodową DUMĘ, rośnie prestiż naszej „nauki”! No, brawo WY i waszej globalistycznej agendzie. NIe poziom nauczania, nie patenty, ale wieeeeeeeelka dziura zadłuzenia i tysiące obcych multikutli, wynarodowienie = to jest wg nich SUKCES, no brawo WY globalistyczne kundelki ! raz jeszcze!
Ukrainka, która pracuje w lubelskim magistracie opowiedziała, jak do miasta spraszani są imigranci z rodzinami ponad 100 krajów świata, w tym z Afryki
Wam ratusz opłacił ten tekst?
Czy ktoś z redakcji stara się o jakiś bieda dyplom na wybranej uczelni? Przecież słuchanie Sagana czy Piskorskiej jest równie wartościowe co wypowiedzi Żuka i Stepaniuk.
Każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o asfalcie w Lublinie doskonale wie dlaczego i na jakich zasadach jest importowany. Owszem jest promil normalnych studentów, którzy po prostu się u nas uczą – ale 90% pigmentododatnich to somalijskie odpady, które nie kończa nawet jednego semestru, a za to dzięki którym codziennie mamy artykuł na Lublin112 z jakimś wypadkiem Ubera/Bolta. A to dopiero za dnia.
Prawdziwe kokodżambo zaczyna się w weekendy, jak im się na Hempla zaczynają rączki kleić do kiedyś Polek – teraz częściej upadlinek. Lublin sam się skazuje na zagładę – a wy taką normalizacją problemu sami przykładacie do tego rękę.
To nie promil,
Te same zajecia prowadze po polsku i po angielsku. w tej drugiej grupie: 50% to Afrykanie, 20% Azjaci i 30% UA+BY, poziom intelektualny chęc do uczenia,się znaczaco wyzsza niz PL. Dla PL wszysko powinno być zdalne, a egzamin ustny to abberracja i oskarzenia o mobning + wywolanie PTSD – tak! i obecnosc na poziomie ktory powinien noe pizwolic na klasyfikoeanie.
Ale oczywiscie prawica ma,rację, zamknijmy wsxystko oproc monopolowych i Kosciołow, bedzie lepiej…
Algorytmy oceny uczelni, rownież za min. Czarnka, promowaly i promują studentow z zagranicy. i nie chodzi tylko o czesne.
No tak z Polaków zrobiło się pracownika fizycznego w Belgii Holandii Anglii i innych krajach a kolorowy ma mieć wyższe wykształcenie
Zamiast jęczeć na tym forum lepiej bierzcie się za organizację referendum. Czas odwołać prezydenta i RM. W Krakowie się udało to i u nas też.
50% to Afrykanie, 20% Azjaci i 30% UA+BY, poziom intelektualny chęc do uczenia,się znaczaco wyzsza niz PL – wracaj na stepy, Mykola, tam wychwalaj swoich. Pisanie po polsku nie za dobrze ci idzie, mozna sie tylko domyslac, jak dukasz po angielsku na wykladach z kosmetologii w Wyzszej Szkole Robienia Halasu.
Nie każdy głupek jest rasistą, ale każdy rasista to głupek.
Lublin to dobre miejsce do studiowania, do pracy i do perspektyw dalszego rozwoju. – Smieszne uczelnie prywatyzuja zyski i uspoleczniaja koszty. Nie ma dnie, zeby „student” z Zimbabwe nie spowodowal wypadku. Wczoraj powoziles dwukolka z bananami, dzisiaj siedzisz za kolkiem samochodu! W Lublinie czeka sie kariera zawodowa! Naukowa zreszta tez, bo przy okazji zostaniesz magistrem.
To jest powód do dumy miasta, bo jesteśmy sytuowani w lidze uczelni ośrodków akademickich, europejskich czy światowych, które mają tak wysokie wskaźniki umiędzynarodowienia – Lublin stal sie posmiewiskiem Polski. Komu zalezy na wysokim wskazniku umiedzynarodowienia? Co on w ogole przynosi poza pieniedzmi dla „uczelni”?? Wsrod pierwszych 500 uniwersytetow swiata jest tylko jeden (!) z Polski, wsrod 1000 – siedem. Oto miara wagi polskiej nauki, a nie jakies umiedzynarodowienie.
„Wczoraj powoziles dwukolka z bananami, dzisiaj siedzisz za kolkiem samochodu!”
No i co w tym złego? Ma nadal powozić dwukółką? To jest typowa polska zawiść: jak się komuś nie powodziło, to ma tak zostać.
Tak, studentów z Afryki jest u nas wielu. I wiecie co? To ludzie cisi i kulturalni. Wolę takich za sąsiadów, niż faszystów, którzy wylewają tutaj swoje frustracje.
Idioci usprawiedliwiający ściągnie osób z Afryki, sami powinni się tam przenieść, uwielbiacie w imię głupiej ideologi I poprawności politycznej doprowadzać do problemów, później udajecie że ich nie ma, a następnie okazuje się że już jest za późno. Zachód jak i inne państwa niczego was nie nauczyli, ale jak to napisał jeden wybitny poeta Polak głupi przed szkodą i po szkodzie, bo wy żadnych wniosków nie wyciągacie, idioci.
A to jest to tych idiotów co piszą o faszystach I nazistach, wiecie co łączyło te 2 ideologię, to że ściągali sobie murzynów jak i chwalili islam, a Nazizm chciał się pozbyć Polaków i polskości, więc wy poprzez swoje niszczenie posmos i i polskiego narodu poprzez wymianę etniczną, sami jesteście nazistami, więc możecie sobie to wsadzić tam gdzie światło nie dochodzi.
Dlaczego Redakcja Jawny musi się produkować i bronić multikulti, lgbt, antysejmityzm, itd. cały ten globalistyczny xxxxx?
Dlatego: „Sfinansowano przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszy EOG w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny”.
—
Przeciez czarno na bialym widać, że pod różnymi płaszczykami ściągają i zalewają nas multikulti, ukrainą, itp. Osiedlają obcych w całej Polsce! To już są miliony!. Polaków z kol
ei wypycha się z kraju.. Ale taki był plan od wieków – w wykonaniu tzw. ”oligarchii globalistów kabaly”
= wynarodowiać narody,
= likwidacja białego człowieka
= rządy via kaganiec cyfryzacji i AI.
To jest Technokratyczny NWO.
Może tych rozgorączkowanych prawicowców stać na bilet gdziekolwiek do Europy zachodniej. Mi jako Polakowi ciężko uwierzyć by nasi rodacy byli aż tak bezdennie głupi i doprowadzili do tego samego co teraz się dzieje na postępowym zachodzie, ale jak widać prawicowcy nie mają tyle zaufania co ja.
Przestaję rozumieć obecną politykę rekrutacyjną KUL-u. Masowy napływ zagranicznych studentów i sytuacje, w których całe rodziny studiują razem na jednym roku, budzą poważne wątpliwości co do standardów i sensu takich „rodzinnych studiów”. Zamiast dbać o poziom edukacji, uczelnia zdaje się całkowicie ignorować długofalowe konsekwencje społeczne takich decyzji.Ukrainkę zwolinić i deportować na ukrainę tam niech zobie ciapatych sprowadza.Za rok będą sprowadzać inżynierów z Afganistanu i Iraku z flagą Państwa Islamskiego. Totalnie zero instynktu samozachowawczego lewacka logika w tym pustym łbie zrobiła salto. Można ich zameldować na majdanku są przygotowane mieszkania wraz do ogrzewaniem # zyć nie umierać .
„Lublin to dobre miejsce do studiowania, do pracy i do perspektyw dalszego rozwoju. ”
_
Do pracy na magazynach w Sroktoteczkach przez nierzadko 6 dni w tygodniu za najniższą chciałeś napisać
Święta prawda, nie po to nasi pradziadkowie walczyli z nazistowską nawałnicą, żeby potem takie plugastwo wyrastało w naszym własnym narodzie. Jeżeli ktoś się chce u nas kształcić i jeszcze za to płaci, bo bezpłatna edukacja na uczelni państwowej przysługuje tylko obywatelom, to chwała mu za to. Jeśli ktoś chce tu przyjechać i pracować i płacić podatki to jeszcze lepiej. Tacy imigranci przestrzegają prawa i starają się, jak mogą bo od tego zależy tu ich pobyt, utrzymanie wizy czy karty pobytu. Nie tak jak spora część naszych rodaków pasożytujących na socjalach i wygłaszających nacjonalistyczne hasła. Że im ktoś pracę zabrał… Chcesz lepszej pracy to się kształć albo chociaż bądź pracowity w tej prostej… zamiast się dziwić, że zatrudnią lepszego. Polska powinna być otwartym krajem tolerancji, gdzie każdy czuje się bezpiecznie.
” Planowa INWAZJA pisze:
26 maja 2026 o 19:41
Dlaczego Redakcja Jawny musi się produkować i bronić multikulti, lgbt, antysejmityzm, itd. cały ten globalistyczny xxxxx?
Dlatego: „Sfinansowano przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszy EOG w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny”.”
_
_
Na kilometr widać obronę Ratusza. Podobnie widać to w artykułach o prohibicji.
Do tego dochodzi cenzura w komentarzach i znikanie z automatu komentarzy po 11-12 dniach od publikacji artykułu.
Nie wierzę że JL by się przysłużył do referendum w Lublinie.
Sprawa leży w mieszkańcach
Dołożyli więcej kursów na paru liniach komunikacji miejskiej, żeby zamknąć ludzi, a na 160 nadal kursowanie niedzielę co 60 minut.
A sio z tego Forum skrajne nacjonały!
Obecność innych kultur wzbogaci Kozi Gród no i dużo kasy przy okazji wpadnie do kasy Miasta!
Do @planowa inwazja
W czym Ci AI przeszkadza?
A fakt że JL stosuje poprawność polityczną nie dziwi. Nie zawsze są niezależni.
Mój kom sprzed 16:00 – no nie ma rzecz jasna!!!
_
PS. W tym proratuszowym artykule napisano coś takiego:
_
„Zaczął wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak, a potem fala hejtu przelała się przez internet. Prawica krytykuje władze Lublina za rzekome wspieranie osiedlania się studentów z Afryki wraz z rodzinami. Ratusz odpiera atak wspólną konferencją prasową z władzami lubelskich uczelni. Ci podkreślają, że obecność studentów-obcokrajowców to okazja do rozwoju uczelni i miasta.”
_
Ale już nie przytoczono, co powiedział Mekler:
Mekler podkreślił, że „Nie jest tak, że my w odrzucamy jakąkolwiek imigrację”. Jako pozytywny przykład wymienił Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. (…)
Dokładnie tak samo się to zaczynało w krajach zachodnich gdzie dziś kobiety boją się wychodzić po zmroku z domu. Idziemy tą samą ścieżką.
Wstyd, wstyd za tych co szczują na ludzi o innych odcieniach skóry.
Wnoszą oni dużo wartości dodanej do Koziego Grodu, poznajemy inne kultury oraz co istotne, Budżet Miasta zyskuje !
To jest jakieś absolutnie chore. Polskie uczelnie powinny być dla Polaków. I Jakim prawem oni ściągają całe rodziny tutaj?
Widzę cenzura działa. Nic przeciwko murzynom nie można napisać.
Jak rozumiem, studenci z Afryki sami oplacaja swoj pobyt i studia w Lublinie? A panstwo polskie wydaje im wizy po sprawdzeniu, czy maja srodki na oplacenie studiow i pobytu u nas?
wszyscy won! precz z popisem! Jak durne baby chcą murzynów to niech se jadą do afryki!!
Większość z was za pieniądze, by się sprzedała jak (proszę tutaj dodać odpowiednie słowo) Po co wynajmujecie im mieszkania? Nie chcecie multikulti, a sami barany ściągacie sobie na plecy ten ciężar jak na zachodzie. To, że sprzedajne kukiełki rządzą w urzędach i rządzie to jasne, ale po co barany pomagacie tym szabesgojom w zalewie Polski innymi rasami i mixie społecznym?
Mieszkalem w UK przez ponad 20 lat I w zeszlym Roku wrocilismy z rodzina do Polski, Lublin. Jednym z powodow bylo bezpieczenstwo, w miejscu gdzie mieszkalismy bylo bezpieczenie do czasu kiedy dzieci nie zaczely jezdzic na hulajnogach w kominiarkach z nozami w reku. Niestety tam nie mogli sobie z tym poradzic. W szkole moj syn dostawal pogrozki od dzieci o ciemnej karnacji w kominiarkach z nozem w reku, bylo to raportowane do szkoly ale nie mogli sobie z tym poradzic. Ciesze sie ze wrocilismy I mam nadzieje ze u nas nie bedzie takiego balaganu
Do tych co piszą, że to „planowana inwazja” i celowa „podmiana ludności przez globalistów” mam pytanie:
Ilu z was chce mieć dzieci i ilu z was decyduje się na zakładanie rodzin wielodzietnych? Bo jeśli rozumiem, że wy nie chcecie mieć dzieci i decydujecie się na emigrację za granicę to nie dziwcie się, że widzicie coraz więcej imigrantów. To wy się sami podmieniacie i tworzycie taką przyszłość. Jesteście jak rosyjskie elity, które z jednej strony mówią, że zachód upada, a z drugiej te same elity wychowują dzieci za granicą bez kontaktu z rosyjską kulturą w prestiżowych zachodnich szkołach i dzielnicach luksusu, gdzie są same drogie samochody i torebki. Dokładnie tak się zachowujecie i teraz swoją nieudolność życiową próbujecie zwalić na bogu ducha winnych migrantów, którzy nikomu nic nie zrobili. Wasz luksus i wygoda skończy się, kiedy wy czujecie się zagrożeni. Przemyślicie wasze zachowanie i przestańcie pisać głupoty. Tu nie chodzi o tych migrantów z zachodu, którzy nie umieją się zachować i doprowadzają do problemów. Tu chodzi o was, bo to wy sprawiacie większe problemy, niż oni.
Właśnie. Jak już się obawiacie konkurencji z Afryki, to może sami zaczęlibyście się kształcić.
Cos się wam ekonomie przekaz nie spina . Raz twierdzicie że wszystko rośnie jak na drożdżach dzięki waszemu guru Żukowi . Już nie patrząc że to wszystko wynika tylko z długów i patodeweloperki a teraz że dzięki studentom z Afryki. To po co się ograniczać . Wpuscmy ich 100 tys z rodzinami i zróbmy z Lublina druga Marsylię
Tak tak murzyni fajnie, ale mówi to pani ukra, która jest szefową imigracji w magisaracie, kręci na tym lody sama, bo se otworzyła biuro i sama ściąga. Proszę wrócić do siebie na ukrainę i tam ściągać, tam będą bardziej potrzebni do odbudowy kraju. A przez to, że teraz tyle tutaj multikulti, to Polska rodzina, a co dopiero osoby bez partnerów, nie są w stanie znaleźć mieszkania bo nie opłaca się im wynajmować. To jest skandal.
Krzysiu tu nie problem w nauce tych młodych ludzi a tym że ściągają całe rodziny i nikt i nic tego nie kontroluje . Będziesz miał niedługo Paryż za oknem i na ulicach i jeszcze wymieszany z Ukraińcami… Dzięki Żuk
Na szczęście tu jest bida i po studiach będą wyjeżdżać do bogatszych miast