Wesprzyj Kontakt

< 1 minuty czytania  •  20.05.2022

BOM w Ratuszu wciąż nie działa

Udostępnij

Urząd Miasta, po awarii, przywrócił do funkcjonowania BOM na ul. Kleeberga. Dłużej będą też pracować pozostałe otwarte BOMy. Zamknięty pozostaje BOM w Ratuszu. Najpierw pandemia, teraz… braki kadrowe.

BOMy, czyli Biura Obsługi Mieszkańców znacząca ułatwiają kontakt z Urzędem. Można w nim np. złożyć wniosek i odebrać dowód osobisty. Pozwala to składać dokumenty osobiście nie tylko w Centrum, ale także na dzielnicach. Aktualnie działa 5 z 6 BOMów. O ich popularność niech świadczy fakt, że kolejne dzielnice domagają się otwarcia BOMów.

Zamknięcia, skrócone godziny pracy

W ostatnim czasie z powodu awarii zamknięto BOM na ul. Kleeberga. Powód? Awaria sufit podwieszanego. BOM był zamknięty przez ponad miesiąc. Reszta BOMów dotychczas funkcjnowała w skróconym czasie, tj. od 7:45 do 15:15. Od poniedziałku, raz w tygodniu BOMy będą otwarte dłużej – do 16:45. Dłuższe godziny otwarcia będą jednak obowiązywać tylko w poniedziałki i wtorki.

Urzędnicy pochłonięcie pomocą obywatelom Ukrainy

BOM w Ratuszu zamknięto prawie dwa lata temu, na samym początku pandemii. Mieszkańcy oczekują na jego otwarcie, jednak nie wiadomo kiedy to nastąpi. Co blokuje otwarcie BOMu? – Aktualnie nie jest możliwe uruchomienie punktu podawczego w Ratuszu ze względu na konieczność zapewnienia bieżącej obsługi w utworzonych, w związku z wybuchem wojny w Ukrainie, dwóch Centrach Pomocy Obywatelom Ukrainy – Anna Czerwonka z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. Kiedy można się spodziewać jego otwarcia? Jak tylko pozwoli na to sytuacja kadrowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *